İşte Bu Yüzden Çamaşırlarınızı Gündüz Yıkamalısınız

Çamaşırları nasıl yıkamamız, kullanmamız gereken deterjanlar ve yöntem tartışmalarının yanı sıra, çamaşırlarımızı hangi saatlerde yıkamamız gerektiği de oldukça dikkat çekiyor.

Çamaşır makinelerinin harcadığı yüksek enerji miktarı gerekçe gösterilerek birçok insan tarafından, elektrik tarifelerinin görece daha uygun olduğu geç saatler çamaşır yıkamak için ideal olarak görülmekte. Ancak akşamlarını günlük işleri için ayıran birçok insan çamaşırlarını gündüz saatlerinde yıkamayı tercih ediyor.

ÇAMAŞIRLARINIZI BU SAATTE YIKAMALISINIZ

Puant olarak adlandırılan bu zaman diliminde yıkanan çamaşırlar elektrik faturasını daha fazla şişiriyor olsa da, birçok inanışa göre en doğru zaman dilimi olarak kabul edilmekte. Her şeyden önce son model çamaşır makinelerine sahip değilseniz, akşam geç saatlerce çamaşır çalıştırmak apartmanda yaşayan komşularınız için rahatsız edici bir duruma yol açacaktır.

Ayrıca her evde çamaşır makinesi bulunuyor olsa da, Türkiye’de kurutma makinesi sahiplerinin sayısı düşünülenin oldukça altında. Bu nedenle yıkanan çamaşırları kurutmak için akşam saatleri uygun değildir. Nem oranının arttığı geç saatlerde çamaşırları kurutmak oldukça zor.

GÜNEŞ IŞIĞI ÇAMAŞIRLAR İÇİN ÖNEMLİ

Bütün bu teknik açıklamaların yanı sıra, batıl inanışlara göre de çamaşırları yıkamak için en uygun zaman öğle saatleri. Çünkü bu inanışlara göre çamaşırların güneş ışığı almaması, aynı zamanda güneşin enerjisinden de mahrum kalmalarına neden oluyor. Akşam öncesinde güneş tarafından kurutulmamış çamaşırları giyenler, bu inanışa göre enerjisi daha düşük insanlara dönüşüyor.

Tüm bu detaylara rağmen, çamaşır yıkamak için en doğru zaman, kendinizi en hazır hissettiğiniz andır. Herkesin hayat şekli ve çalıştığı mesleğe göre belirli bir rutini olabilir. Ayrıca günümüz dünyasında çamaşırlarınızı hangi saatte yıkadığınız değil, hiç yıkayıp yıkamadığınız önemlidir. Özellikle birden fazla çocuğunuz varsa ve ikiniz de işe gidiyorsanız, muhtemelen üzerinize her taraftan çamaşır yığınları düşüyordur. Bu durumda kendi sisteminizi bulmanız ve en uygun zaman aralıklarını belirlemeniz gerekiyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir